Allegro Tech Days Lublin – wielkie święto technologii już 22 września

ATD Lublin 2
Allegro Tech Days w Lublinie | fot. MATERIAŁY PRASOWE

Wielkie święto technologii, czyli Allegro Tech Days Lublin, już w sobotę 22 września na Placu Teatralnym w Lublinie. Wstęp wolny!

Jak stworzyć i zaprogramować własnego robota sumo do walki na ringu? Czy da się poznać i zrozumieć kod programowania za pomocą postaci z bajek? I jak podczas tajnej misji wojskowej stworzyć robota, który wykryje dla nas samoloty wroga? To tylko część bezpłatnych warsztatów dla dzieci od lat 4 do 16 lat, na które już można się zapisywać w czasie Allegro Tech Days Lublin.

– Uczestnicy warsztatów zobaczą jak wygląda prawdziwy kod Allegro, poznają języki programowania i dowiedzą się kiedy ich używać. Ale najważniejsze jest to, że same będą programować. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił i rozwiązać problem przy pomocy komend wydawanych komputerowi. W nauce pomagać będą postacie z gier, bajek i filmów, między innymi Krainy Lodu czy Angry Birds – mówi Piotr Orłowski, development manager w Allegro.

ATD Lublin 7
Allegro Tech Days w Lublinie | fot. MATERIAŁY PRASOWE

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, a zapisy trwają na stronie kreckilometry.pl/tech-days. Wydarzenie w Lublinie to część tej największej w Polsce rowerowej rywalizacji, w której Fundacja przygotowała zarówno nagrody dla indywidualnych uczestników jak i miast z największą liczbą pokonanych kilometrów.

Nadchodząca impreza jest nagrodą dla mieszkańców za zajęcie przez Lublin czwartego miejsca w ubiegłorocznej edycji kampanii Kręć Kilometry po technologię. Będzie to jednocześnie impreza na finał tegorocznej kampanii.

Allegro Tech Days Lublin

Na Placu Teatralnym w Lublinie od 10:00 do 17:00 Fundacja poza warsztatami dla dzieci planuje także pokazy i możliwość przetestowania najnowszych gadżetów technologicznych takich jak drony, elektryczne deskorolki i rowery, monocykle i hulajnogi.

Allegro Tech Days w Lublinie na Placu Teatralnym już 22 września. Wszystkie informacje i zapisy na warsztaty na www.kreckilometry.pl/tech-days.

ATD Lublin 1
Allegro Tech Days w Lublinie | fot. MATERIAŁY PRASOWE

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.