Alert RCB: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła sms-y do mieszkańców woj. lubelskiego

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało w poniedziałek 29 czerwca sms-y do mieszkańców województwa lubelskiego. Chodzi o ostrzeżenie przed ulewnym deszczem i burzami z silnym wiatrem.

Alert RCB to komunikat SMS, którego autorem jest Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Taka wiadomość SMS ma informować mieszkańców danego województwa o zbliżającym się zagrożeniu pogodowym (burze, niebezpieczne zjawiska meteorologiczne itd.).

Aby korzystać z alertu nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Nie trzeba się także nigdzie zapisywać ani rejestrować. Otrzyma go każdy, kto znajduje się w zasięgu zagrożenia, bez względu na to, z usług którego operatora korzysta.

Alert RCB w województwie lubelskim – 29.06.2020

Mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali w poniedziałek przed południem komunikat SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W ciągu dnia i w nocy z poniedziałku na wtorek na tym obszarze prognozowane są burze z gradem i silnym wiatrem.

„Uwaga! Dziś (29.06) oraz w nocy ulewny deszcz i burze z silnym wiatrem. Przygotuj się na podtopienia. Stosuj się do poleceń służb” – czytamy w treści nadesłanego SMS-a od Alert RCB.

Również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego (najwyższego!) stopnia przed burzami z gradem dla województwa lubelskiego. Czytaj dalej…

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.