Alert RCB dla woj. lubelskiego. Burze, silny wiatr i grad. „Możliwe przerwy w dostawie prądu”

burza wyładowanie piorun
Burza nad Lublinem | fot. Marek Skowronek, ideastudio.pl

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami w województwie lubelskim. W piątkowe popołudnie oraz w nocy wystąpią burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad.

Burzowy piątek w regionie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa lubelskiego ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem. Ostrzeżenie obowiązuje w piątek (25.06) od godz. 11:00 do godz. 23.59.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do około 100 km/h. Miejscami grad” – mówi Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.

Prognoza na piątkową noc 25/26.06

„Nocą przewiduje się utrzymanie aktywności burzowej – szczególnie na wschodzie Polski. Krańce wschodnie zagrożone będą przede wszystkim opadami deszczu do około 40mm, punktowo 50 mm, gradem do 5 cm średnicy (głównie początkowo) i porywami wiatru do około 90 km/h. Ze względu na występowanie falującego frontu – obszar zagrożony silnymi burzami jest dość niepewny i prognoza może ulec aktualizacji” – informuje IMGW.

Alert RCB 25.06.2021 dla województwa lubelskiego

Alert RCB został wydany w piątek (25.06) dla całego województwa lubelskiego. W ciągu dnia i w nocy na tym obszarze prognozowane są burze z gradem i silnym wiatrem.

„Uwaga! Dziś i w nocy (25/26.06) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu” – czytamy w wiadomości od Alert RCB.

Alert RCB to komunikat SMS, którego autorem jest Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Taka wiadomość SMS ma informować mieszkańców danego województwa o zbliżającym się zagrożeniu pogodowym (burze, niebezpieczne zjawiska meteorologiczne itd.).

Aby korzystać z alertu nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Nie trzeba się także nigdzie zapisywać ani rejestrować. Otrzyma go każdy, kto znajduje się w zasięgu zagrożenia, bez względu na to, z usług którego operatora korzysta.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.