Alert pogodowy. IMGW ostrzega przed oblodzeniem w całym regionie

nieg samochody ślisko zima
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe dla całego województwa lubelskiego. Prognozuje się wystąpienie oblodzenia dróg i chodników.

Oblodzenie w województwie lubelskim

Ostrzeżenie o oblodzeniu w województwie lubelskim obowiązuje od czwartku (7.01) od godz. 19 do piątku (8.01) do godz. 9. Oblodzenie wystąpi na terenie całego województwa lubelskiego.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -4°C” – mówi Michał Jaworski z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.