Alert pogodowy dla regionu. Ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Przed silnymi deszczami i burzami w woj. lubelskim ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Lokalnie spadnie nawet do 50 mm deszczu.

Na terenie całego województwa lubelskiego IMGW prognozuje opady deszczu o natężeniu umiarkowanym okresami silnym. Miejscami może spaść od 20 mm do 30 mm, a lokalnie nawet 50 mm. W trakcie opadów będą występować burze z porywami wiatru do 80 km/h.

„Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia – od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm” – prognozuje Michał Folwarski z IMGW.

Ostrzeżenie pogodowe obowiązuje od wtorku 23 czerwca od godz. 12.00 do środy 24 czerwca do godz. 9.00.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.