Alarmy bombowe w budynkach ZUS, TVP, sanepidu i Uniwersytetu Przyrodniczego

IMG 20190124 103449 resized 20190124 104213992 1
Alarm bombowy w centrum Lublina | fot. Dominik Wąsik

W poniedziałek na terenie Lublina doszło do serii alarmów bombowych. Na miejscach interweniują policjanci z grupy dochodzeniowej oraz strażacy.

Alarm bombowy w Lublinie

W poniedziałek (15.11) około godz. 8 rano policjanci zostali powiadomieni o podłożonych ładunkach wybuchowych w kilkunastu lokalizacjach na terenie Lublina. Policjanci wraz ze strażakami interweniują m.in. w budynku TVP przy ul. Raabego, ZUS przy ul. Zana, Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Akademickiej, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Pielęgniarek oraz kilku przedszkoli.

Służby uznały sygnały o podłożonych ładunkach za mało wiarygodne, ale podjęto odpowiednie czynności wynikające z obowiązujących procedur bezpieczeństwa. W każdej z lokalizacji pracują funkcjonariusze z grupy operacyjno-dochodzeniowej. Nie było potrzeby ewakuacji dzieci, studentów i pracowników.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Do spotted lublin, trochę źle informujecie bo w UNIWERSYTECKIM CENTRUM STOMATOLOGII też miało alarm bombowy i zostali ewakuowani