Alarm bombowy w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie. Policja szuka sprawcy

sąd lublin sędziowie rejonowy e1492691578611
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

We wtorkowe przedpołudnie służby ratunkowe zostały powiadomione o podłożonej bombie w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie. Policjanci szukają sprawcy.

Do zdarzenia doszło we wtorek o godz. 11.21. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o podłożeniu bomby w Sądzie Apelacyjnym przy ul. Obrońców Pokoju w Lublinie. Na miejsce zostali skierowani policjanci oraz strażacy.

Po ewakuacji pracowników i interesantów rozpoczęła się akcja sprawdzania budynku, gdzie rzekomo miała zostać podłożona bomba. Sprawdzono cały budynek sądu oraz teren przyległy. Żadnych podejrzanych przedmiotów nie znaleziono.

Jednocześnie policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, który zawiadomił o ładunku. Namierzenie sprawcy nie będzie trudne, ponieważ wszystkie numery są teraz rejestrowane przez operatorów.

Sprawca fałszywego alarmu będzie musiał liczyć się z odpowiedzialnością karną do 8 lat więzienia, ale też zwrotem kosztów przeprowadzenia całej akcji ratowniczej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.