Alarm bombowy w jednym z hoteli w Lublinie. „Bomba wybuchnie za 60 minut”

straz pozarna strazak
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Alarm bombowy w jednym z hoteli w centrum Lublina. Na skrzynkę pocztową recepcji wpłynęła wiadomość o podłożonej bombie w hotelu. Na miejscu pracują policjanci.

Do zdarzenia doszło w środę przed godz. 14 przy ul. Spadochroniarzy w Lublinie. Na skrzynkę pocztową recepcji hotelu Huzar wpłynęła wiadomość od anonimowego nadawcy, z której wynikało, że w budynku został podłożony bomba.

O tym fakcie został poinformowane wszystkie służby. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego i policja. Służby patrolowe zabezpieczały miejsce zdarzenia, wyznaczając strefę bezpieczeństwa.

Z samego hotelu przed przyjazdem służb ewakuowano gości i personel. W środku budynku pracuje przewodnik z psem wyszkolonym do znajdowania ładunków pirotechnicznych. Przeszukiwane są wszystkie pomieszczenia hotelowe.

Policjanci próbują ustalić autora wiadomości. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności i pokrycie kosztów akcji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.