Alarm bombowy na stacjach paliw Orlen w Świdniku. Ewakuowano pracowników i klientów

stacja orlen
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W środę służby ratunkowe zostały powiadomione, że na jednej ze stacji paliw sieci Orlen w Świdniku znajduje się bomba. Wszystkie stacje zostały zamknięte, ewakuowano pracowników i klientów.

W środę przed godz. 11 na oficjalną skrzynkę Straży Miejskiej w Świdniku wpłynął anonimowy mail, którego autor poinformował o podłożonej bombie na stacji paliw Orlen w Świdniku.

„Dostaliśmy maila, że na Orlenie w naszym mieście jest podłożona bomba. Przy czym autor nie sprecyzował na której. W wiadomości znalazł się za to dopisek, że czas ucieka” – mówi Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdniku.

Strażnicy od razu powiadomili o tym mailu dyżurnego policji, który wysłał na miejsce służby ratunkowe na wszystkie trzy stacje Orlen na terenie Świdnika. Obiekty zamknięto, a pracowników i klientów ewakuowano.

„Łącznie zostało ewakuowanych 29 osób. Prace zabezpieczała policja ze Świdnika, Łęcznej i Lublina, ponieważ byliśmy spierani przez przewodników psów służbowych z psami. Na szczęście informacja o podłożonej bombie okazała się być fałszywa” – mówi Elwira Domaradzka, oficer prasowy świdnickiej policji.

Wszystkie stacje już działają normalnie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.