Aktorka pozwała Skarb Państwa za smog i wygrała. Pieniądze przeznaczy na cele charytatywne

smog
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Grażyna Wolszczak pozwała Skarb Państwa za nieskuteczną walkę ze smogiem. Sąd przyznał rację aktorce i nakazał wypłatę pięciu tysięcy złotych na wskazany przez nią cel charytatywny.

Podczas rozprawy w Sądzie Rejonowym Warszawa Śródmieście aktorka Grażyna Wolszczak przekonywała, że z powodu jakości powietrza musiała ograniczyć swoją aktywność na świeżym powietrzu, co jej zdaniem godzi w jej wolność i dobro osobiste.

Sędzia Barbara Syta-Latała przyznała rację aktorce. – „Zostało naruszone prawo do korzystania z walorów nieskażonego środowiska naturalnego. Również prawo do wolności, bo powódka musiała ograniczyć aktywność na świeżym powietrzu. Ograniczono jej też prawo do prywatności poprzez narażenie jej na oddychanie zanieczyszczonym powietrzem” – tłumaczyła sędzia Barbara Syta-Latała.

Sąd nakazał wypłatę ze Skarbu Państwa symbolicznego odszkodowania w kwocie pięciu tysięcy złotych na wskazany przez aktorkę cel charytatywny. Grażyna Wolszczak zdecydowała, że pieniądze trafią do krakowskiej fundacji onkologicznej Unicorn.

Źródło: Newsweek

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.