Akcja zima w Lublinie. Pługo-solarki na ulicach miasta

161110123342 2201

Minionej nocy odśnieżanie Lublina pochłonęło blisko 160 tys. zł z portfela miasta. Kolejne tysiące kosztowała poranna walka ze śniegiem. A to dopiero początek zimowej aury.

 

Prognozy dla naszego regionu mówią o znacznym ochłodzeniu, które o tej porze nie jest żadnym zaskoczeniem. Mrozowi mają jednak w najbliższych dniach towarzyszyć opady śniegu, a to zawsze oznacza problemy na drogach.

 

Po zapytaniu Ratusza o kwoty z ostatnich dni za odśnieżanie naszego miasta mówią same za siebie. Śniegu niewiele, a ceny z kosmosu.

 

– Za ostatnią dobę, czyli od wtorku od godz. 7 do środy do godz. 7 miasto na odśnieżanie wydało 156,6 tys zł. Pracowało wtedy 49 pługów i 100 brygad ręcznych – wyjaśnia Karol Kieliszek z UM Lublin.

 

Tę sumę możemy porównać do wtorku, gdzie za dobę „czyszczenie” ulic miasto wyłożyło z kieszeni podatników 97,2 tys zł.

 

Te kwoty na najbliższych dniach poszybują w górę, bo IMGW wydało już kolejne ostrzeżenie dla naszego województwa o intensywnych opadach śniegu, któremu będą sprzyjały niskie temperatury. Przez co na drogach będzie tworzyła się tzw. szklanka, która przez dzisiejszy roztopiony śnieg zamieni się w lód.

 

Więcej w wieczornym komunikacie pogodowym.

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I po co takie newsy? Żebyśmy jako obywatele czuli się winni, że miasto ma psi obowiązek odśnieżać?