Akcja służb na Zalewie Zemborzyckim. „Mężczyzna nagle zniknął pod wodą”

Policja, straż pożarna i ratownicy szukali w niedzielę i poniedziałek mężczyzny, który według relacji świadka będąc ok. 50 metrów od brzegu, miał zniknąć pod wodą.

Informację o mężczyźnie, który miał zniknąć pod wodą w Zalewie Zemborzyckim służby ratunkowe otrzymały w niedzielę przed godz. 17. Na miejscu interweniowali policjanci, strażacy i ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dostaliśmy informację, że mężczyzna, który miał pływać w odległości ok. 50 metrów od pomostu, zanurzył się pod wodą i nie wypłynął. Takich zgłoszeń nie bagatelizujemy i od razu podjęliśmy czynności poszukiwawcze” – mówi nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Niedzielne poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Policjanci nie znaleźli w okolicy linii brzegowej żadnego ubrania świadczącego, że ktoś mógł pójść popływać. Służby nie otrzymały też żadnego zgłoszenia o zaginięciu osoby.

Poszukiwania na Zalewie Zemborzyckim kontynuowano w poniedziałek. – „Dzisiaj kontynuowaliśmy nasze czynności poszukiwawcze. Nic nie wskazuje, żeby coś się złego stało. Na tę chwilę nasze działania zostały zakończone” – dodaje nadkom. Laszczka-Rusek.

Policjanci apelują o rozwagę podczas wypoczywania nad wodą. Słoneczna aura i wysoka temperatura sprawiają, że bardzo chętnie wypoczywamy nad wodą, zwłaszcza w wolne dni. Niestety przecenienie własnych umiejętności, brawura i nieostrożność mogą być tragiczne w skutkach.

Czytaj także: Można kąpać się w Zalewie Zemborzyckim. Woda przeszła badania

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.