Akcja policyjnych kontrterrorystów na środku ulicy w Lublinie. „Było słychać strzały”

118246427 720805701813211 3541391574005391720 n
Akcja policyjnych kontrterrorystów na ul. Hutniczej w Lublinie | fot. nadesłane

Niecodzienna akcja na jednej z ulic Lublina. Policjanci w brawurowy sposób zatrzymali niebezpiecznego mężczyznę. Gdy spokojnie jechał autem, nagle z nieoznakowanych pojazdów wyskoczyli policyjni kontrterroryści, słychać było strzały.

Do zatrzymania niebezpiecznego mężczyzny doszło w środę 19 sierpnia przed godz. 16 na ul. Hutniczej w Lublinie. Z informacji jakie udało nam się uzyskać od oficera prasowego KMP w Lublinie Kamila Gołębiowskiego, wynika, że zatrzymany to 21-letni mieszkaniec Lublina.

Mężczyzna na początku sierpnia w jednym z bloków w dzielnicy Czuby zaatakował 63-letnią kobietę. Sprawca na klatce schodowej bloku napadł na kobietę, dusił ją i zabrał jej biżuterię wartą ponad 30 tys. zł. Następnie wybiegł z bloku w nieznanym kierunku.

Nad sprawą pracowali kryminalni z KMP w Lublinie. Ustalili oni, że sprawcą jest 21-latek z Lublina. Wszystko wskazywało, iż mężczyzna może być bardzo niebezpieczny, więc do jego zatrzymania zaangażowano pododdział kontrterrorystyczny.

Akcja zatrzymania 21-latka była bardzo dynamiczna. Mężczyzna niczego się nie spodziewał, ponieważ został zatrzymany, gdy poruszał się prywatnym samochodem na zagranicznych tablicach rejestracyjnych. W pewnym momencie drogę zajechał mu pojazd, z którego wyskoczyli uzbrojeni kontrterroryści.

Z relacji świadków wynika, że przy zatrzymaniu było słychać strzały, a szyba w samochodzie sprawcy była wybita. Po chwili mężczyzna był już zakuty w kajdanki i leżał na jezdni. Mężczyzna został już przesłuchany, usłyszał zarzuty.

„Będziemy wnioskować do sądu o zastosowanie wobec 21-latka tymczasowego aresztu” – mówi kom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Akcja policyjnych kontrterrorystów na ul. Hutniczej w Lublinie | fot. nadesłane
Akcja policyjnych kontrterrorystów na ul. Hutniczej w Lublinie | fot. nadesłane

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jeden wielki „CYRK” ! Antyreklama „Milicji” Spektakularna akcja ? Siedmiu na jednego 21 – latka ? Dlatego, już nkkt nie chce współpracować z naszymi służbami !

  2. Utworzyli specjalny oddział policji kontrerystów do zwalczania terorystów,a ta kobita to pewnie jego babcia.. 🙂