Akcja policji w regionie. Badają trzeźwość i narkotyki. Cel – wyeliminowanie niebezpiecznych kierowców i zachowań

kontrola drogowa poranna
Alkohol i narkotyki na terenie pow. łęczyńskiego | fot. policja

Funkcjonariusze policji z łęczyńskiej drogówki prowadzą operację pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem jest identyfikacja i wyeliminowanie z ruchu osób, które prowadzą pojazdy po spożyciu alkoholu lub pod wpływem substancji psychoaktywnych. Apelujemy o utrzymanie trzeźwości za kierownicą oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów drogowych – mówią Policjanci

Policja prześwietla kierowców od samego rana

Od wczesnych godzin porannych na obszarze powiatu łęczyńskiego realizowane są działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez intensyfikację kontroli kierowców i eliminację z ruchu tych, którzy prowadzą pojazdy będąc pod wpływem alkoholu lub zażyli inne substancje działające podobnie jak alkohol.

kontrola drogowa ciężarówki
Alkohol i narkotyki na terenie pow. łęczyńskiego | fot. policja

Alkohol i narkotyki za kierownicą, to niebezpieczeństwo wszystkich

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Policja łęczyńska kontrole
Alkohol i narkotyki na terenie pow. łęczyńskiego | fot. policja

Surowe kary za jazdę na podwójnym gazie

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości niesie za sobą ryzyko utraty uprawnień do kierowania, długotrwałego zakazu prowadzenia pojazdów, nałożenia wysokich grzywien, obowiązku zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej, w przedziale od 5000 zł do 60 000 zł, a także możliwość karania więzieniem do 3 lat.

Zatrzymane do kontroli auto
Policja łęczyńska kontrola drogowa | fot. policja

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.