Akcja policji na Tatarach. W mieszkaniu mieli 56 kg marihuany. Zostali zatrzymani

zatrzymani marihuana tatary
Policjanci zatrzymani mieszkańców Lublina za posiadanie dużej ilości marihuany | fot. KWP Lublin

Do aresztu trafiło trzech mieszkańców Lublina w wieku 29, 31 i 34 lat. W ich mieszkaniu na lubelskich Tatarach znaleziono 56 kg marihuany. Jej wartość wyceniono na 2 mln złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego KWP w Lublinie weszli w posiadanie informacji, że w jednym z mieszkań na terenie lubelskich Tatar może być przechowywana duża ilość środków odurzających.

Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, by zweryfikować te ustalenia. W trakcie przeszukania mieszkania kryminalni natrafili na sporej wielkości ofoliowane paczki. Wszystko wskazywało na to, że wewnątrz znajdują się narkotyki.

Policjanci łącznie zabezpieczyli 11 pakunków, które zostały przewiezione do komendy wojewódzkiej policji, gdzie zostały otwarte i sprawdzone. W każdej znajdowało się 10 mniejszych pakietów z zawartością roślinnego suszu – marihuany. Łączna waga narkotyków to 56 kilogramów.

68 136619 g
Paczki z pakunkami suszu marihuany | fot. KWP Lublin

Do tej sprawy zatrzymanych zostało trzech mężczyzn. Dwóch z nich znajdowało się w wynajmowanym mieszkaniu, w którym przechowywali narkotyki.

Mężczyźni byli bardzo zaskoczeni niespodziewaną wizytą funkcjonariuszy. Trzeci wpadł w ręce kryminalnych na parkingu pod blokiem. Na widok policjantów odrzucił dilerkę na trawnik.” – mówi Anna Kamola z lubelskiej policji.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Lublina w wieku 29, 31 i 34. W przeszłości wchodzili w konflikt z prawem, notowani byli za przestępstwa narkotykowe. Kryminalni przeszukali oraz zabezpieczyli także dwa pojazdy należące do zatrzymanych o łącznej wartości około 70 tys. zł.

68 136617 g
Pakunku z suszem marihuany | fot. KWP Lublin

Wczoraj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Dwóch z nich usłyszało zarzuty posiadania i obrotu znaczną ilością środków odurzających, trzeci – posiadania znacznej ilości narkotyków.

Dzisiaj prokurator wobec dwóch podejrzanych wystąpi do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Szacuje się, że wartość czarnorynkowa zabezpieczonych środków odurzających to kwota rzędu ponad 2 mln zł. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Teraz zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karno-sądowej i się im odechce się handlować śmiercią! Brawo policja! Chcę Wstąpić Do Policji!

  2. Wartość ten marihuany to maksymalnie 280 000 zł. 56kg razy detaliczna cena 50 zł za gram. Nawet niech ktoś przycina i sprzedaje po 0.7g. Błagam was, przestańcie szerzyć dezinformację.

  3. 56kg to 56000g, mnożąc to przez 50zł to nie 280tyś. Złotych, a 2,8mln złotych… naucz się liczyć phil…
    Nawet do dilerki byś się nie nadawał 😀