Akcja policji: blisko 80 ujawnionych wykroczeń, kilkadziesiąt mandatów i 5 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

Kontrola VW Golfa w ramach akcji „stop-drift” w Lublinie
Kontrola VW Golfa w ramach akcji „stop-drift” w Lublinie | fot. KMP Lublin

Policjanci z drogówki podsumowali weekendową akcję „stop-drift”, która została przeprowadzona na ulicach Lublina. Mundurowi ujawnili blisko 80 wykroczeń i nałożyli 50 mandatów. W przypadku 5 kierowców zatrzymano im dowody rejestracyjne.

Kolejna akcja „stop-drift” na ulicach Lublina

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podczas patroli zwracali szczególną uwagę na kierowców przejawiających agresywny i brawurowy styl jazdy. Istotnym elementem prowadzonych działań było eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów naruszających normy emisji hałasu, które zakłócają nocny spoczynek mieszkańcom.

W trakcie działań mundurowi skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów i ujawnili blisko 80 wykroczeń. Kontrolowane samochody były dokładnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego oraz emisji hałasu. Tylko w 5 przypadkach kontrola zakończyły się zatrzymanie dowodu rejestracyjnego z powodu braku badań technicznych lub przekroczenia norm hałasu.

Jak przekazał nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, najczęstszym ujawnianym przewinieniem była nadmierna prędkość.

„Wśród zatrzymanych znalazł się kierowca Mercedesa. Mężczyzna pędził w terenie zabudowanym z prędkością 127 km/h. Został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych. Stracił też prawo jazdy na 3 miesiące, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski.

Lubelscy policjanci zapowiedzieli kolejne akcje w najbliższym czasie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.