Akcja odśnieżania Lublina za ostatnią dobę pochłonęła ponad 500 tys. zł

odśnieżanie lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W poniedziałek zima zaatakowała Lublin. Tylko minionej doby odśnieżanie Lublina pochłonęło ponad pół miliona złotych z kieszeni podatników.

Raport drogowy z zimowego utrzymania Lublina

W związku z intensywnymi i stałymi opadami śniegu, które miały miejsce wczoraj i dzisiejszej nocy, trwa akcja zimowego utrzymania miasta. – Sytuacja na drogach jest stabilna i opanowana, ulice są przejezdne. Ruch w godzinach porannego szczytu odbywał się bez większych zakłóceń – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Akcja odśnieżania prowadzona jest nieprzerwanie od wczoraj (25 stycznia) od godz. 4.30. Na mieście pracuje aktualnie 11 pojazdów, w tym 4 duże pługosolarki oraz 7 ciągników i pługosolarek małych. Ponadto pracuje 7 brygad realizujących odśnieżanie ręczne.

– Prace, poza pługowaniem i posypywaniem solą głównych ulic objętych I i II kategorią zimowego utrzymania, dotyczą przede wszystkim odśnieżania i posypywania piaskiem chodników, schodów oraz obiektów inżynierskich objętych stałym utrzymaniem – tłumaczy Justyna Góźdź.

Każdy dzień, w którym ciężki sprzęt musi walczyć ze śniegiem i lodem na ulicach sprawia, że z kasy Lublina ubywa setki tysięcy złotych. Koszty odśnieżania Lublina ostatniej doby to około 520 tys. zł.

– Dotychczasowe koszty związane z zimowym utrzymaniem miasta w tym sezonie wyniosły łącznie ponad 2,9 mln zł – dodaje Justyna Góźdź.

Gdzie zgłosić fakt nieodśnieżonej ulicy na terenie Lublina?

  • w zakresie dróg – tel. 81 466 57 89, w godz. 6.00-21.00 (od poniedziałku do piątku), w godz. 7.30-21.00 (sobota, niedziela i dni świąteczne),
  • w zakresie terenów znajdujących się poza pasem drogowym – tel. 81 466 31 32, w godz. 7.30-15.30 (od poniedziałku do piątku),
  • w zakresie miejsc parkingowych – tel. 81 503 21 38, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku),
  • w pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić pod numer 986 (Straż Miejska).

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.