Akcja kontrolno – prewencyjna „TRUCK & BUS” w niedzielę 25 lutego

policjant, lornetka, droga
fot. Policja

W niedzielę 25 lutego 2024 r. Policja przeprowadzi działania pn. „TRUCK & BUS”, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

„TRUCK & BUS”

Akcja kontrolno – prewencyjna ma charakter międzynarodowy, co oznacza, że kontroli możemy spodziewać się również w wielu innych krajach. Mają one na celu ujawnienie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób.

W ramach działań policjanci w szczególności skontrolują:

  • stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz sposób mocowania ładunków,
  • „czas pracy” kierowców,
  • sposób przewożenia osób i rzeczy.

Choć nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Pamiętaj!

Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.