Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Basen Aqua Lublin będzie niedostępny dla klientów

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu
Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu | fot. Bartłomiej Wójtowicz

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu zainteresowały blisko 1100 uczestników reprezentujących prawie 100 uczelni z całego kraju. Rywalizacja odbędzie się już w ten weekend na pływalni Aqua Lublin. Basen w tym czasie będzie niedostępny dla klientów.

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu Lublin 2023

Jedne z popularniejszych akademickich zawodów pływackich wracają do Lublina. O medale Akademickich Mistrzostw Polski będą walczyć najlepsi studenci pływacy. Wśród nich są medaliści Uniwersjad, czy reprezentanci Mistrzostw Świata i Europy. Warto zaznaczyć, że to z klubów AZS wywodzi się większość olimpijczyków.

Po roku przerwy Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu wracają do Lublina. Widać, że jest potrzeba organizacji rywalizacji akademickiej, bo mamy prawie 1100 uczestników. Wróciliśmy do liczb sprzed pandemii, co nas bardzo cieszy. Wstęp na zawody jest bezpłatny – mówi Paweł Danielczuk, prezes Klubu Środowiskowego AZS Lublin.

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu składają się z czterech bloków – dwóch eliminacyjnych i dwóch finałowych. Eliminacyjne zostaną przeprowadzone w sobotnie i niedzielne przedpołudnie. Pierwszy blok finałowy poprzedzi ceremonia otwarcia, która odbędzie się w sobotę 15 kwietnia o godzinie 15:00. Mistrzostwa zakończy drugi blok finałowy, zaplanowany o godzinie 14:00 w niedzielę.

W czasie uroczystego otwarcia do głosu dojdzie chór uczelniany Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, który zaprezentuje hymn akademicki oraz piosenkę znaną wszystkim z filmu Bella Ciao. Dodatkowo dla zwycięzców danych konkurencji są specjalne nagrody.

Ograniczona dostępność basenu olimpijskiego

W związku z organizacją Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu basen olimpijski Aqua Lublin będzie niedostępny w dniach:

  • 14 kwietnia w godz. 17:45-20:45
  • 15 kwietnia w godz. 7:15-19:15
  • 16 kwietnia w godz. 10:00-17:45

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.