Akademia Zamojska – 8 nowych kierunków czeka na Ciebie!

Akademia Zamojska
Akademia Zamojska

W Akademii Zamojskiej w nowym roku akademickim na studentów czeka 17 kierunków, w tym 8 nowych. Uczelnia oferuje studia magisterskie, inżynierskie, licencjackie oraz podyplomowe. Studia stacjonarne (dzienne) są bezpłatne.

Nowe kierunki w Akademii Zamojskiej

W roku akademickim 2022/2023 w Akademii Zamojskiej ruszają pięcioletnie, jednolite studia magisterskie na kierunku prawo. To prestiżowy kierunek, którego ukończenie otwiera drogę do kariery w zawodzie radcy prawnego, notariusza lub też w administracji rządowej i samorządowej.

Studia te stwarzają możliwość pogłębiania wiedzy i zdobywania umiejętności podczas praktyk w sądach powszechnych, prokuraturze, kancelariach adwokackich, kancelariach radców prawnych, kancelariach notarialnych, kancelariach komorniczych. Absolwenci zdobędą wiedzę i umiejętności praktyczne umożliwiające przyłączenie się do grup specjalistów w wybranych gałęziach prawa, a także uzyskają praktyczne umiejętności zachowania się na sali sądowej oraz sporządzania różnych pism procesowych.

Kadrę wykładowców na kierunku prawo stanowi grupa praktyków, znamienitych fachowców, także z innych dużych miast akademickich, których doświadczenie zawodowe potwierdza szansę na sukces. Zajęcia poprowadzą m.in. adwokaci, radcowie prawni, sędziowie, prokuratorzy, wybitni urzędnicy.

Kolejnym nowym kierunkiem w AZ jest rynek sztuki i zarządzanie w kulturze. Akademia Zamojska jest jedyną uczelnią w Polsce, która prowadzi takie studia na poziomie licencjackim oraz magisterskich (studia II stopnia). Przygotowują one studentów do pracy m.in. jako: historycy sztuki, muzealnicy, pracownicy galerii, rzeczoznawcy, opiekunowie kolekcjonera, specjaliści sprzedaży internetowej, aukcyjnej oraz analizy i rozwoju rynku sztuki i antykwariusze.

Akademia Zamojska prowadzi studia licencjackie i magisterskie (II stopnia) na kierunku pielęgniarstwo. Studenci tego kierunku zdobywają praktyczne umiejętności w specjalistycznych pracowniach, m.in. w pracowniach Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, odzwierciedlających warunki pracy w szpitalu, czy innych placówkach medycznych.

Nowoczesne pracownie Akademii Zamojskiej
Nowoczesne pracownie AZ

Akademia Zamojska proponuje również studia licencjackie i magisterskie (II stopnia) na kierunku bezpieczeństwo narodowe. To kierunek z myślą o tych, którzy marzą, by w przyszłości założyć mundur żołnierza lub policjanta, albo innej służby. Bezpieczeństwo narodowe umożliwia również zdobycie nowych umiejętności lub poszerzenie posiadanej już posiadanej wiedzy funkcjonariuszom służb mundurowych, pracownikom centrów zarządzania kryzysowego, administracji publicznej i samorządowej w zakresie bezpieczeństwa narodowego.

Kandydaci na studia, którzy są otwarci na pracę z drugim człowiekiem i mają chęć niesienia pomocy innym, powinny pomyśleć nad wyborem kierunku pedagogika (studia licencjackie i magisterskie). Celem tych studiów jest kształcenie profesjonalistów umiejących reagować na potrzeby ucznia, rodzica, nauczyciela, ludzi potrzebujących wsparcia. Studia na tym na kierunku przygotowują do pracy pedagoga szkolnego, a także do prowadzenia profilaktyki uzależnień.

Dla tych, którzy wolą świat finansów i chcieliby pracować w przyszłości w bankowości, księgowości czy ubezpieczeniach, albo pełnić kierownicze stanowiska w korporacjach lub przedsiębiorstwach, Akademia Zamojska proponuje studia na kierunku finanse i rachunkowość (studia licencjackie i magisterskie).

W przypadku studiów inżynierskich kandydaci mają do wyboru logistykę oraz mechanikę i budowę maszyn. Osoby zainteresowane pracą w sektorze transportu, produkcji i handlu mogą realizować się na logistyce. Z kolei miłośnicy nowych technologii, automatyki, obrabiarek sterowanych numerycznie i pojazdów samochodowych, mogą doskonalić umiejętności i rozwijać pasje na kierunku mechanika i budowa maszyn. Kształcenie przyszłych inżynierów odbywa się m.in. w nowoczesnych i bogato wyposażonych laboratoriach Centrum Badań i Transferu Technologii Akademii Zamojskiej.

W pełni wyposażona bibliotek i czytelnia
W pełni wyposażona biblioteka i czytelnia

Ci, którzy chcieliby tworzyć strony internetowe, albo zajmować się cyberbezpieczeństwem i ochroną informacji w globalnej sieci z pewnością odnajdą się na studiach licencjackich na kierunku informatyka.

Osoby, które mają pasję i smykałkę do języka angielskiego, lubią tłumaczyć różne teksty lub chciałyby pracować w szkole, mogą wybrać filologię angielską (studia licencjackie).

Z kolei osoby, które interesuje aktywny sposób życia, organizacja rozrywki i lubią podróże, mogą wybrać kierunek turystyka i rekreacja (studia licencjackie).

Akademia oferuje również studentom wsparcie finansowe w postaci stypendium socjalnego, stypendium rektora za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe, stypendium dla osób niepełnosprawnych, a także zapomogi.

Akademia Zamojska stwarza dogodne możliwości osobom, które już pracują lub mają inne obowiązki, a chciałyby zdobyć wyższe wykształcenie. Z myślą o takich osobach powstała Indywidualna Organizacja Studiów.

Więcej o korzyściach i możliwościach, jakie dają studia w Akademii Zamojskiej, dowiecie się ze strony internetowej: www.akademiazamojska.edu.pl oraz z profilu AZ na Facebooku: facebook.com/akademiazamojska.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.