Ah.. co to było za uczucie. Amerykańska żołnierka zadurzona w mieszkańcu Łęcznej

love 1472747 1280 e1475049261458
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Na komendę policji w Łęcznej zgłosił się mieszkaniec powiatu, twierdząc, że został oszukany. 42-letni mężczyzna opowiedział policjantom o kobiecie, którą poznał kilka tygodni temu za pośrednictwem komunikatora Internetowego. Kobietą, podawała się za amerykańską żołnierkę, która aktualnie pełni misję pokojową w Syrii.

Mężczyzna uwierzył w przedstawianą historię

42-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego uwierzył w narrację oszustki, która podszywała się pod amerykańską żołnierkę z Syrii. Oszustka obiecała mu wspólne życie w Polsce, prosząc jednocześnie o pieniądze na przelot, żeby mogli być razem. W rezultacie mężczyzna przelał środki na wskazane przez nią konto i dodatkowo zakupił karty upominkowe, tracąc w ten sposób prawie 6000 złotych.

Policja apeluje o rozsądek w kontaktach damsko-męskich nawiązanych przez Internet. Nie podejmujmy zbyt pochopnie decyzji finansowych w tego typu sytuacjach.

pieniądze euro
Zdjęcie ilustracyjne

Kobiety lubią adorację i prezenty

Oszustka podczas wymiany korespondencji, obiecała mu, że przyjedzie do Polski i z nim zamieszka. Gdy zdobyła jego zaufanie, poprosiła o pieniądze na bilet lotniczy. Uwierzywszy w jej historię mężczyzna, przelał na wskazane konto 4400 złotych. Później poprosiła o doładowanie telefonu, a on zakupił kartę upominkową o wartości 150 złotych i przesłał jej kod.

diy kreatywne pakowanie prezento

Więcej upominków dla nieznajomej

Kobieta nie odpuszczała i chciała więcej ,,podarunków”. Wtedy 42-latek wykupił kolejne karty, tym razem na łączną kwotę 1250 złotych. Kiedy opowiedział o tej znajomości koledze, ten uzmysłowił mu, że padł ofiarą oszusta. Mężczyzna stracił blisko 6000 złotych.

Minimalistyczny pierścionek zaręczynowy
Minimalistyczny pierścionek zaręczynowy

Emocje to zły doradca

Zachęcamy do rozwagi. Podczas nawiązywania nowych znajomości, należy zachować ostrożność, szczególnie gdy osoba poznana online prosi o pieniądze. Zanim zdecydujemy się na kroki finansowe poradźmy się kogoś zaufanego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.