Agresywna kobieta próbowała się okaleczać i zaatakowała policjantów nożem. Użyto paralizatora

Zdjęcie ilutracyjne | fot. POLICJA

Funkcjonariusze użyli paralizatora elektrycznego, czyli tasera, wobec awanturującej się 34-letniej kobiety, która wcześniej próbowała się okaleczać i zaatakowała policjantów nożem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że tą ulicą miała iść pobudzona kobieta, która przewracała śmietniki i wykrzykiwała wulgaryzmy.

„Z relacji świadka wynikało, iż może być ona pod wpływem alkoholu, bądź substancji psychoaktywnych. Na interwencję skierowano wywiadowców z KMP w Lublinie” – informuje kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Po przyjeździe policjantów, kobieta stała się jeszcze bardziej agresywna. Zaczęła wymachiwać przed funkcjonariuszami nożem i grozić im zabójstwem. Nie reagowała na polecenia.

„W pewnym momencie próbowała się okaleczać i zaatakowała policjantów. Funkcjonariusze do obezwładnienia agresywnej kobiety użyli tasera. 34-latka została zatrzymana” – relacjonuje kom. Gołębiowski.

Podczas badania alkomatem okazało się, że kobieta była trzeźwa. Pobrano od niej krew do badań. Kobieta trafiła na obserwację toksykologiczną. Za czynną napaść na funkcjonariuszy może grozić kara do 10 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.