87-letni kierowca wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy

Skoda, wypadek na torach
fot. KPP Świdnik

Kierowca pojazdu osobowego wjechał na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy. Lokomotywa uderzyła w tył samochodu, spychając go z torowiska.

Zignorował znak „STOP”

Wczoraj około godziny 15:30 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Minkowice Kolonia. Na miejscu policjanci ustalili, że 87-letni mieszkaniec Lublina kierując pojazdem marki Skoda, nie zastosował się do znaku drogowego „Stop”, a następnie wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy. Lokomotywa składu uderzyła w tył jego pojazdu, spychając z torowiska. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał.

Skoda, wypadek na torach
fot. KPP Świdnik

Badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierujący samochodem jak i maszynista pociągu byli trzeźwi. 87-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy. Teraz mundurowi będą wyjaśniać dokładne okoliczności zdarzenia.

Skoda, wypadek na torach
fot. KPP Świdnik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.