72-letnia emerytka uprawiała konopie indyjskie. Twierdziła, że mają „piorunujący” efekt

Konopie indyjskie w malinach
Konopie indyjskie w malinach | fot. KPP Tomaszów Lubelski

Policjanci zatrzymali 72-letnią emerytkę, która w przydomowym ogródku urządziła sobie plantację konopi indyjskich. Jak twierdziła, nacierała rośliną bolące miejsca, a efekt tego zabiegu, według seniorki, miał być „piorunujący”.

Konopie między pomidorami i malinami

Policjanci podczas przeszukania domu i działki 72-letniej emerytki z gminy Krynice (powiat tomaszowski) znaleźli 41 krzaków konopi indyjskich. Rośliny były w różnej fazie wzrostu, niektóre miały ponad metr wysokości. Rośliny dla niepoznaki rosły w tunelu ogrodowym pomiędzy pomidorami oraz w malinach na polu.

Kobieta tłumaczyła policjantom, że rośliny posiada na własny użytek w celach leczniczych. Konopie miała przykładać w bolące miejsca, a efekt tego zabiegu według seniorki miał być „piorunujący”.

To nie pierwszy raz, gdy 72-letnia emerytka weszła w konflikt z prawem. Wcześniej była notowana za przestępstwa skarbowe związane z akcyzą. Za nielegalną uprawę konopi grozi kara nawet do ośmiu lat więzienia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zaradna kobiecina. Tylko ten prawicowy rząd ją nęka, z resztą tak jak i każdego, nawet własnych wyborców.