70 lat lubelskiego żużla oczami zawodników. Spotkanie w Centrum Historii Sportu

14680843 1241638802565322 2044833956125279357 o

Dzisiaj o godzinie 17:00 w Centrum Historii Sportu na stadionie Arena Lublin odbędzie się wyjątkowa podróż w „żużlową” przeszłość naszego miasta. Mija dokładnie 70 lat od czasów rozegrania pierwszego wyścigu w naszym mieście.

 

Dokładnie 70 lat temu, 21 września 1947 roku na torze przy Nowej Drodze (dzisiejszy stadion MOSiR „Bystrzyca” przy al. Zygmuntowskich) zorganizowano pierwszy oficjalny wyścig żużlowy o Puchar Życia Lubelskiego, dając tym samym początek dziejom speedway’a w Lublinie.

 

Wówczas „Motocyklowy wyścig żużlowy o Puchar Życia Lubelskiego w Lublinie” wygrał Włodzimierz Szwedrowski, stając się pierwszą i zarazem jedną z najważniejszych postaci tej dyscypliny.

 

Już dzisiaj w Centrum Historii Sportu w Lublinie odbędzie się spotkanie z pionierami żużla w barwach Ligi Przyjaciół Żołnierza, zdobywcami wicemistrzostwa Polski w 1991 roku w barwach RKS Motor Lublin oraz aktualnie jeżdżącymi zawodnikami Speed Car Motor Lublin.

 

Podczas tego wydarzenia będzie można spotkać się ze swoimi idolami, porozmawiać z nimi, poprosić o autograf, wymienić się wspomnieniami. Spotkanie odbędzie się w czwartek o godzinie 17 w Centrum Historii Sportu przy ulicy Stadionowej 1. Bilet wstępu kosztuje 5 złotych, a ilość miejsc jest ograniczona.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.