7. PKO Półmaraton Solidarności sparaliżował miasto. Kierowcy utknęli w ogromnych korkach

61612874 413443185906291 6017138796741525504 n
Bieg Solidarności sparaliżował ulice Lublina | fot. Spotted Lublin

Korki, spóźnione autobusy i trolejbusy, zakazy zatrzymywania i objazdy – tak wyglądał sobotni 7. PKO Półmaraton Solidarności w Lublinie. Mieszkańcy narzekają na brak dobrej organizacji biegu.

W sobotę 1 czerwca odbyła się siódma, edycja PKO Półmaratonu Solidarności. Udział wzięło w nim w sumie 900 biegaczy. W związku z wydarzeniem w godzinach 8.50-12.00 zamknięto część ulic w Świdniku (start) i Lublinie (meta), którędy biegła trasa biegu.

Mimo wcześniejszych ostrzeżeń służb o utrudnieniach w ruchu, wielu kierowców utknęło w sobotnie przedpołudnie w Lublinie w ogromnych korkach. – „Bezmyślność organizatorów biegu przekroczyła wszelkie granice” – komentuje jeden z Czytelników.

Mowa tu o ulicach, które na czas biegu zostały wyłączone z ruchu: Królewska, Wyszyńskiego, Zamojska, Unii Lubelskiej i Lubelskiego Lipca 80. Ogromne korki tworzyły się w pobliskich skrzyżowaniach i ulicach.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.