69 mandatów i 6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Sobotnia akcja policji w Lublinie

mandat karny punkty karne obywatel gov pl
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W sobotę lubelscy policjanci z drogówki przeprowadzili wzmożone działania na terenie Lublina pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”. Ilu kierowców skontrolowano i ile wypisano mandatów? Szczegóły poniżej.

Wzmożone kontrole policji w Lublinie

W sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, w tym z zespołu „Speed” przeprowadzili kolejne działania na terenie Lublina pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

W trakcie działań policjanci przeprowadzili 60 kontroli pojazdów, podczas których sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi ujawnili 91 wykroczeń, które w większości przypadkach kończyły się mandatami karnymi. Łącznie policjanci wypisali 69 mandatów karnych.

Mundurowi zatrzymali 6 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. 14 wykroczeń zakończyło się pouczeniem, a w 5 przypadkach został sporządzony wniosek do sądu o ukaranie. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.