62-latek w Porsche pędził 128 km/h w terenie zabudowanym

mandat karny
fot. Policja Krasnystaw

Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierującego Porsche, który najwidoczniej pomylił drogę w m. Bończa z torem wyścigowym. 62-latek jechał w obszarze zabudowanym z prędkością aż 128 km/h.

Pomylił drogę z torem wyścigowym

W czwartek (21 marca br.) około godziny 12:30, w miejscowości Bończa (gm. Kraśniczyn) policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego Porsche, który w terenie zabudowanym, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością aż 128 km/h.

Policjanci natychmiast po dokonanym pomiarze prędkości pojazdu zatrzymali kierującego, a finałem jego nierozważnej jazdy była utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Został również ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi.

Krasnostawscy mundurowi konsekwentnie walczą z niebezpiecznymi zachowaniami na drogach powiatu. Wszelkie działania funkcjonariuszy zmierzają do wyeliminowania zagrożeń, które mogą skutkować poważnymi zdarzeniami drogowymi. Policyjne statystyki pokazują, że jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

Pamiętaj im większa prędkość pojazdu tym:

  • gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji
  • gorsza równowaga pojazdu na krzywiznach drogowych i mniejsza przyczepności opon
  • dłuższa droga hamowania
  • dużo większa energia zderzenia z innym pojazdem lub stałą przeszkodą i tragiczniejsze skutki dla kierowcy oraz pasażerów

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.