500 PLUS wniosek przez internet. Ponad milion złożonych wniosków o nowe 500 plus

rodzina rodzice dziecko
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Złożono ponad milion wniosków o świadczenie 500 plus – poinformowała w środę Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. Taki wynik osiągnięto w zaledwie dwa dni od startu składania wniosków przez internet.

Ponad milion złożonych wniosków o nowe 500 PLUS

W środę o godz. 9 liczba wniosków złożonych przez rodziców i opiekunów na nowy okres świadczeniowy w ramach programu Rodzina 500 PLUS przekroczyła milion.

Najchętniej wybieraną drogą jest bankowość elektroniczna – za jej pośrednictwem złożono blisko 875,5 tys. wniosków. Poprzez portal Empatia złożono 80 tys. wniosków, a PUE ZUS – 50,1 tys.

500 plus – wniosek

Program 500 plus zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lutego drogą elektroniczną, czyli za pośrednictwem portalu Empatia, poprzez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Złożenie wniosku drogą tradycyjną – czyli za pośrednictwem poczty lub podczas osobistej wizyty w urzędzie – będzie możliwe od 1 kwietnia.

Rok 2021 przyniósł ważną zmianę związaną z ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Od tego roku prawo do świadczenia 500 plus ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.