5 nietypowych powodów, dla których warto znać języki obce

z21631338Q
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Pięć nietypowych powodów, dla których warto znać dobrze chociaż jeden język obcy – najlepiej angielski, ale może być też niemiecki czy francuski. Myślisz, że chodzi tylko o łatwość komunikacji? Nieprawda. To ma jeszcze głębszy sens.

W większości przypadków lekcje języka angielskiego albo innego dowolnego języka obcego promuje się zaletami, jakie niesie ze sobą znajomość języków. Wśród tych zalet wymieniane są przede wszystkim łatwiejsze porozumiewanie się za granicą czy możliwość znalezienia lepszej pracy, ale na tym te zalety się nie kończą. Wspólnie ze Szkołą Językową Avalon z Lublina przygotowaliśmy zestaw innych – bardziej nietypowych zalet.

1. Podejmujesz w życiu lepsze decyzje

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Chicago dowiodły, że osoby uczące się języka obcego są w stanie podejmować w życiu trafniejsze decyzje. Dzieje się tak dlatego, że myślą kreatywniej i odważniej, a to automatycznie przekłada się na lepsze wybory.

2. Możliwość poznania całego przekroju ludzkich charakterów

Bez dokładnej znajomości języka obcego nie jesteś w stanie poznać drugiego człowieka, zrozumieć, co ma na myśli, w jakim kontekście coś mówi i tak dalej. Często zrozumienie obyczajów, norm, sposobu myślenia i tym podobnych kwestii jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, kiedy bezpośrednio komunikujesz się z drugim człowiekiem i poprawnie interpretujesz to, co widzisz i to, co on Ci mówi. Podróżując, zabytki możesz podziwiać wyłącznie za pośrednictwem zmysłu wzroku, ale nie wczujesz się w ludzi i ich naturę, jeśli nie zdołasz się z nimi porozumieć.

3. Większa pewność siebie

Kurs języka angielskiego (lub rosyjskiego, włoskiego albo każdego innego), realnie poprawia Twoją samoocenę. Im więcej wiesz, tym pewniej czujesz się w towarzystwie. Masz świadomość, że nic nie może Cię zaskoczyć, że zawsze nadążasz i jest coś, co dobrze umiesz, a to znacząco poprawia sposób, w jaki patrzymy na samych siebie.

Odpowiedzialny za to jest między innymi efekt tzw. walidacji, czyli oceny samego siebie na podstawie sposobu, w jaki oceniają nas inni. Jeżeli koleżanka z pracy czy kolega z siłowni docenia lub nawet podziwia Twoją znajomość języka obcego, to Ty sam lub sama automatycznie „rośniesz w swoich oczach”.

4. Lepsza pamięć i większe zdolności umysłowe

Ellen Bialystok psycholog z York University w Toronto udowodniła, że studenci języków obcych są w stanie osiągnąć w różnorodnych testach znacznie lepsze wyniki niż ich rówieśnicy, którzy potrafią władać jedynie ojczystym językiem. Nauka języka obcego sprawia, że stajesz się po prostu mądrzejszy. Myślisz precyzyjniej, logicznie wiążesz fakty, masz bogatsze słownictwo, a nawet… lepiej rozwiązujesz zadania matematyczne.

Nauka języka obcego to najlepszy sposób na to, żeby pobudzić swoje szare komórki do działania. To z kolei sprawia, że zmniejsza się w przyszłości ryzyko wielu chorób neurologicznych spowodowanych podeszłym wiekiem. Jak to mówią – nieuczęszczane ścieżki zaczynają zarastać i tak samo jest z mózgiem, im częściej uczysz go czegoś nowego, tym jest sprawniejszy.

5. Większy dostęp do wiedzy

Tylko niewielki ułamek światowej wiedzy został przetłumaczony na język polski, więc jeśli np. pasjonujesz się historią starożytnego Egiptu i poznasz już na ten temat wszystko, co dostępne w polskiej literaturze i filmografii, to możesz dojść do momentu, w którym poczujesz frustrację.

Jest przecież jeszcze tyle wiedzy, która tylko czeka na odkrycie a Ty co? Będziesz czekać na to, aż ktoś w końcu przetłumaczy daną książkę lub wykona dubbing do najnowszego filmu? Szkoda życia, bo zanim się to stanie, Ty możesz się już perfekcyjnie nauczyć języka.

Szkoła Językowa w Lublinie

W Szkole Językowej Avalon w Lublinie mieszczącej się przy ulicy Krakowskie Przedmieście 39 czeka na Ciebie całe spectrum kursów językowych na wszystkich poziomach zaawansowania. Możesz się uczyć angielskiego, włoskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego lub rosyjskiego. Kursy są prowadzone w różnych godzinach i przez doświadczonych lektorów, a po każdym kursie słuchacze otrzymują stosowny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności.

Nauka będzie prosta i przyjemna. Suchą teorię w Szkole Avalon zastąpiono metodą opartą w głównej mierze na komunikacji. Na każdej lekcji mówisz i słuchasz, więc nauka jest szybsza. Każdy kursant otrzymuje dostęp do aplikacji multimedialnej pomagającej w nauce, możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju warsztatach językowych i dodatkowych zajęciach, a to wszystko w niewiarygodnie niskiej promocyjnej cenie.

Zapisz się do Szkoły Avalon na językowy kurs biznesowy, finansowy, techniczny, budowlany, medyczny, prawniczy albo po prostu standardowy kurs języka, jakiego chcesz się nauczyć. Im szybciej to zrobisz, tym więcej zyskasz.

Aktualnie trwa rekrutacja. Zapisz się już dziś na nowy rok szkolny i wybierz najdogodniejsze dla siebie godziny zajęć. Zrób to teraz i skorzystaj z dodatkowej zniżki. Więcej informacji o niej i kursach językowych w Avalon znajdziesz na stronie  www.avalon.lublin.pl.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.