5 najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Lublinie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W pięciu najbardziej niebezpiecznych miejscach w Lublinie w 2018 roku doszło do prawie 530 wypadków i kolizji. W jakich lokalizacjach kierowcy powinni szczególnie uważać?

W jakich miejscach lubelscy kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność? Specjaliści z systemu Yanosik sporządzili listę najbardziej kolizyjnych punktów na drogowej mapie Lublina.

„Bazując na częstotliwości występowania wypadków drogowych, stworzyliśmy listę najbardziej niebezpiecznych miejsc w Krakowie. System Yanosik umożliwia wysyłanie i odbieranie różnego rodzaju ostrzeżeń przez kierowców, w tym również zgłoszeń o kolizjach. Autentyczność zgłoszeń jest weryfikowana przez samych kierowców, którzy przejeżdżając przez dane miejsce, mogą zatwierdzić lub odwołać dodany wcześniej komunikat” – czytamy w komunikacie.

Gdzie lubelscy kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność?

Miejsce 1

Na pierwszym miejscu znalazło się rondo Dmowskiego, które znajduje się przy Zamku i Tarasach Zamkowych. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tu aż 161 zdarzeń.

Miejsce 2

Na drugim miejscu znalazło się rondo Kasprzaka, potocznie nazywane przez kierowców „rondo przy Makro”. Doszło tutaj do 114 zdarzeń.

Miejsce 3

Niebezpieczne okazało się również skrzyżowanie o ruchu okrężnym – rondo Kuklińskiego (skrzyżowanie al. Solidarności z al. Kompozytorów Polskich). Tu w 2018 roku doszło do 102 zdarzeń drogowych.

Miejsce 4

Czwarte miejsce zajmuje rondo Narodowych Sił Zbrojnych ( skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. Nadbystrzycką). Zgłoszono tutaj 86 zdarzeń.

Miejsce 5

Zestawienie „czarnych punktów” na mapie Lublina zamyka węzeł drogowy łączący al. Tysiąclecia z ul. Mełgiewską. Tutaj użytkownicy systemu Yanosik zgłosili 66 zdarzeń drogowych.

Raport lubelskiej drogówki będziemy dopiero znali około marca. Ze sprawozdania z 2017 roku wynikało, że najbardziej kolizyjne są skrzyżowania Krochmalnej z Diamentową i al. Witosa z ul. Krańcową.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Chyba nawet bardziej ufam raportowi yanosika niż drogówki bo jednak nie wszystko policji się zgłasza ;p