5. Maraton Lubelski wystartuje 7 maja. Utrudnienia w mieście [TRASA]

Biegu uliczne w Lublinie | fot. Fundacja Rozwoju Sportu

W tym roku już po raz piąty Lublin stanie się areną zmagań maratończyków oraz miejscem popularyzacji idei biegania. W niedzielę wystartuje 5. Maraton Lubelski.

 

Ponad 60 tys. litrów wody, 5800 butelek izotoników, 550 kg bananów, ponad 50 kg czekolad i 60 kg cukru czeka już na uczestników 5. Maratonu Lubelskiego, który wystartuje w niedzielę 7 maja o godz. 9.00.

 

Start biegu usytuowany został na al. Racławicki przed Placem Teatralnym, na wysokości budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Trasa Maratonu Lubelskiego poprowadzi biegaczy przez całą różnorodność, jaką oferuje miasto – od ruchliwego centrum, przez tereny pełne zieleni, dzielnice zwane „sypialniami” miasta, aż po dzielnice industrialne, by ponownie powrócić do centrum.

 

Razem z maratończykami bieg rozpoczną uczestnicy 2. Biegu Koziołka. – Można powiedzieć, że „odprowadzą” maratończyków, bowiem wspólnie przebiegną około 9,5 kilometra – mówi Piotr Kitliński, dyrektor maratonu.

 

Po biegu w Biegowym Miasteczku na uczestników maratonu będzie czekała specjalna strefa regeneracji. Miejsce, gdzie biegacze będą mogli zregenerować siły oddając się w ręce specjalistów, korzystając m.in. z zabiegów krioterapii oraz z masażu regeneracyjnego, a także wzmocnić się pełnowartościowym posiłkiem.

 

Specjalnie dla rodzin, aby wspólnie mogły cieszyć się aktywnie spędzonym czasem przygotowany został Wielki Bieg Rodzinny. Bieg wystarają o godzinie 10:45 spod Centrum Spotkania Kultur (ul. Grottger). W biegu mogą wziąć udział wszyscy chętni, zarówno dzieci, młodzież, osoby dorosłe jak również całe rodziny. Tutaj liczy się obecności, a na mecie każdy jako zwycięzca odbierze pamiątkowy medal oraz weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

 

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych biegaczach. Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, są dedykowane biegi „Mam nawyki, mam wyniki”. Najmłodsi biegacze (dzieci poniżej 5 roku życia) zmierzą się z dystansem 42 metrów, na specjalnie przygotowanej trasie znajdującej się na Placu Teatralnym przed budynkiem Centrum Spotkania Kultur. Dla trochę starszych dzieci, uczniów szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych przygotowane zostaną bieg na dystansie od 100 do 1000m, które odbywać się będą w Ogrodzie Saskim.

 

Do tej pory udział w 5. Maratonie Lubelskim zadeklarowało 726 uczestników. Zapisać można się jeszcze w biurze zawodów znajdującym się w budynku Centrum Spotkania Kultur.

 

Utrudnienia w mieście

Trasa 42-kilometrowego biegu przebiega praktycznie przez cały Lublin, co wiązać będzie się z chwilowymi utrudnieniami w ruchu. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bądź pomyśleć o objazdach.4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Na ogół szybki przejazd przez miasto tym razem zajął mi godzinę! To jest chore, aby paraliżować całe miasto po to, aby garstka mogła sobie pobiegać. Kilometry ścieżek rowerowych, cały zalew zemborzycki – to nie, muszą biegać po centrum, BO TO MODNE! organizatorzy, weźcie się ogarnijcie, większość społeczeństwa chce cieszyć się wolną-luźną niedzielą, a nie spędzać czas w korkach przez waszą głupotę i chęć lansu!

  2. Jeszcze na motorach mają zlot no to jest absurd. Co tu się wyprawia w tym Lublinie to jest jakaś masakra. Banda baranów.

  3. Co ta za debilizm…..kto wymyślil to bieganie akurat w ruchliwych trasach…. czy nie mogą sobie biegać jak koleżanka wyżej napisała wokół zalewu!!?? Tylko korkować pół miasta. Lublin miasta absurdu przecież……

  4. Znowu pół miasta zamkniętego bo chcą sobie biegać – a nie mogą biegać w koło Zalewu, mało tam miejsca a nie znowu paraliżować miasto !!!