Dramatyczne chwile nad Zalewem Zemborzyckim
Do dramatycznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 14 lipca, nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Tylko dzięki szybkiej interwencji lubelskich policjantów udało się uratować życie 46-letniego mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo w swoim samochodzie.
Zgłoszenie o możliwej próbie samobójczej wpłynęło do funkcjonariuszy z V komisariatu od zaniepokojonej mieszkanki Lublina. Kobieta poinformowała, że jej były partner zapowiedział, że chce się zabić. Jego stan psychiczny był bardzo zły, a zagrożenie życia – realne.

Oddam, szukam, pozdrawiam, praca
Sprawdź, co oferują i czego szukają mieszkańcy Lublina
Policjanci natychmiast rozpoczęli intensywne poszukiwania. Działania operacyjne przyniosły szybki rezultat – mężczyzna został zlokalizowany nad Zalewem Zemborzyckim.
Siedział w zamkniętym samochodzie, a do wnętrza pojazdu skierował rurę doprowadzającą spaliny z układu wydechowego. Jak informują mundurowi, 46-latek był pod wpływem alkoholu, roztrzęsiony i miał przy sobie list pożegnalny.
Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy udało się udaremnić próbę samobójczą. Mężczyzna trafił pod opiekę medyczną.
Zobacz również
Jesteś w kryzysie psychicznym? Daj sobie pomóc
Policjanci przypominają, aby nie być obojętnym i reagować w przypadku osób, które chcą lub planują popełnić samobójstwo. Czasami zwykła rozmowa, wysłuchanie, poczucie obecności bliskiej osoby może go odwieźć od myśli samobójczych.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Natomiast jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
- 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
- 800 12 12 12 (całodobowy) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 (całodobowy) – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
- 116 123 (całodobowy) – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
- 112 – Numer alarmowy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia
Źródło: KMP Lublin
Najnowsze posty
Dodaj opinię