45-latek z Puław odpowie za narkotyki i podsłuchiwanie służb

Kryminalni z Puław zatrzymali 45-latka z gminy Puławy, u którego znaleziono narkotyki oraz radiostację do podsłuchiwania służb. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy, co grozi mu karą do 4,5 roku więzienia.

Zatrzymanie i przeszukanie

W poniedziałek, 3 czerwca, kryminalni z Puław zatrzymali 45-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz nielegalne podsłuchiwanie służb. Przeszukując jego posesję, funkcjonariusze znaleźli:

  • Susz marihuany i amfetaminę
  • Elektroniczną wagę
  • Kilkadziesiąt woreczków strunowych
Tabletki z narkotykami
Narkotyki gotowe do sprzedaży

Radiostacja i podsłuchiwanie

Podczas przeszukania budynku gospodarczego, kryminalni odkryli radiostację, za pomocą której mężczyzna podsłuchiwał policyjne rozmowy. Zatrzymany tłumaczył, że nie wiedział, iż takie działanie jest karalne.

Zarzuty i konsekwencje

45-latek usłyszał dwa zarzuty:

  • Posiadanie narkotyków
  • Bezprawne uzyskiwanie informacji za pomocą radiostacji

Ze względu na wcześniejsze skazania za podobne przestępstwa, mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy, co może skutkować karą do 4,5 roku pozbawienia wolności.

1831737 shutterstock 27372505
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Dalsze działania policji

Tego samego dnia, w ręce kryminalnych wpadła także 27-latka z gminy Końskowola, która również posiadała amfetaminę. Ona również usłyszała zarzut i będzie odpowiadać przed sądem.

Komisarz Ewa Rejn-Kozak zaznacza, że takie działania mają na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej w regionie.

Jakie jest Wasze zdanie na temat surowości kar za posiadanie narkotyków i podsłuchiwanie służb? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.