4 dni koncertów, wystaw, paneli dyskusyjnych i pokazów filmów. Startuje festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia

Leżaki na festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2022 LUBLIN
Leżaki na festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2022 LUBLIN | fot. Dominik Wąsik

W Lublinie rozpoczyna się 15. edycja festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Na Błoniach pod lubelskim Zamkiem stanął festiwalowy namiot. W programie koncerty, wystawy, panele dyskusyjne i pokazy filmów.

Startuje festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2022

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia startuje w Lublinie już dzisiaj i potrwa aż do niedzieli (7-10 lipca). Sercem festiwalu są Błonia pod Zamkiem Lubelskim, gdzie będą odbywać się koncerty. Natomiast na terenie Starego Miasta odbędą się wystawy, warsztaty i inspirujące spotkania. Wszystkie wydarzenia festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, w tym koncerty, są darmowe. Jedynie na wybrane punkty programu, np. na warsztaty mogą obowiązywać zapisy.

W tym roku podczas festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia w Lublinie zagrają: Godflesh, Squarepusher, Beardyman, Lean Left, Pablopavo i Ludziki, Niemoc i goście, NANGA, Sneaky Jesus, Julian Sartorius, Anushka Chkheidze, Cluster Lizard, Kadabra Dyskety Kusaje, Dlina Volny, MaDMApper, NIMF, Bandit Bandit i Fågelle. W ramach dorocznej prezentacji wybranej wytwórni płytowej spotkamy się z przedstawicielami waszyngtońskiej oficyny Dischord Records i zespołami: Scream, Soulside oraz Girls Against Boys.

Na festiwalową publiczność czekają też premiery literackie. W tym roku portfolio Wschodniego Expressu powiększy się o kolejne cztery tytuły: Igor Pomierancew „KGB i inne wiersze”, Łeś Bełej „Lustrzany sześcian”, Agnė Žagrakalytė „Klara. Bande dessinée”, Wano Krueger „Ostatni pocałunek Iljicza”. Natomiast w ramach nowej serii wydawniczej „Zakotwiczone” zaprezentowane zostaną dwie pozycje: Jankew Glatsztejn „Dobranoc, świecie” oraz Józef Łobodowski „Wyzwolenie”.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia to także atrakcje dla dzieci. W tym roku w ramach bloku programowego Małe Inne Brzmienia najmłodsi m.in. zbudują instrumenty z warzyw, nagrają teledysk, stworzą muzycznego potwora oraz nauczą się grać na ukulele. Do zabawy organizatorzy zapraszają również dzieci z Ukrainy, dla których zapewniony zostanie tłumacz języka ukraińskiego.

Sprawdź tegoroczny program festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia: Wschód Kultury – Inne Brzmienia: 7-10 lipca 2022 Lublin. Kto wystąpi? Godzinowy program

Scena festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2022 LUBLIN
Scena festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2022 LUBLIN | fot. Dominik Wąsik
Leżaki na festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2022 LUBLIN
Strefa food truck na festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2022 LUBLIN
Strefa food truck na festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2022 LUBLIN | fot. Dominik Wąsik

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.