35 nowych policjantów w lubelskiej policji

35 nowych policjantów w lubelskiej policji - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

W środę lubelski garnizon policji przyjął 35 nowych funkcjonariuszy. Po ślubowaniu nowi policjanci otrzymali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie służbowe legitymacje.

Nowi funkcjonariusze ślubowali „służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Następnie funkcjonariusze otrzymali z rąk komendanta legitymacje służbowe.

Wśród nowych policjantów jest 6 kobiet i 29 mężczyzn. Zdecydowana większość legitymuje się wyższym wykształceniem, takim jak prawo, administracja, czy bezpieczeństwo wewnętrzne.

Najwyższą liczbę punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym uzyskali  Michał Krzosek przyjęty do KMP w Lublinie oraz Marcin Podgajny, który będzie pracował w KPP w Łukowie.

Policjanci zasilą komendy w: Lublinie (7), Chełmie (4), Zamościu (3), Hrubieszowie (5), Świdniku (2), Puławach (1), Łukowie (1),  Kraśniku (1), Lubartowie (1), Opolu Lubelskim (1). Do Oddziału Prewencji Policji trafi z kolei 9 stróżów prawa.

W tym roku do lubelskiego garnizonu Policji przyjęto łącznie już 181 nowych funkcjonariuszy.

(fot. policja)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.