35-latek wpadł podczas kontroli drogowej: narkotyki i nakaz aresztowania

Kierowca miał nakaz aresztowania i narkotyki
Narkotyki podczas kontroli drogowej | fot. KMP Biała Podlaska

Policjanci zatrzymali 35-latka, który kierował BMW pod wpływem narkotyków. Mężczyzna był poszukiwany i miał przy sobie amfetaminę. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Kontrola drogowa w Worońcu

W sobotnie popołudnie w miejscowości Woroniec, policjanci z bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę BMW za przekroczenie dozwolonej prędkości. Szybko okazało się, że to nie jedyne przewinienie na koncie 35-latka.

Policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece. Podczas przeszukania znaleźli przy nim biały proszek, który po wstępnym badaniu okazał się amfetaminą. Narkotyki znaleziono również w jego mieszkaniu.

Kierowca pod wpływem narkotyków

Dalsze badania potwierdziły obecność narkotyków w organizmie 35-latka. Pobrano od niego krew do analizy na zawartość substancji zabronionych. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Odpowie także za dodatkowe przewinienia, a za swoje czyny grozi mu do 3 lat więzienia.

Nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla podkreśla wagę takich interwencji w kontekście bezpieczeństwa na drogach i walki z narkotykami.

Co sądzisz o surowości kar za takie przestępstwa? Podziel się swoją opinią w komentarzach lub udostępnij ten artykuł, aby inni również mogli zabrać głos!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.