33. Rocznica Powstania Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie Uroczystości Święta Straży Granicznej

Obchody Straży Granicznej Chełm
Obchody Straży Granicznej w Chełmie

W Chełmie odbyły się obchody 33. rocznicy powstania Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w których uczestniczyli m.in. Komendant NOSG, gen. bryg. SG Jacek Szcząchor, oraz Wicewojewoda Lubelski Wojciech Wołoch.

Główne wydarzenia

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Polskich Służb Granicznych i Mszy Świętej w kościele pw. Świętego Kazimierza. Następnie na placu Komendy NOSG odbył się uroczysty apel, podczas którego ślubowanie złożyło 56 nowo przyjętych funkcjonariuszy, a także wręczono odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Odznaczenia dla SG w Chełmie
Obchody Straży Granicznej w Chełmie – odznaczenia

Odznaczenia przyznano m.in.:

  • Medal za Zasługi dla Straży Granicznej – 19 osób
  • Medal za Długoletnią Służbę – 18 osób
  • Odznaka Straży Granicznej – 26 osób
  • Odznaka Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – 15 osób

Awansowano 327 funkcjonariuszy:

  • 11 w korpusie oficerów
  • 92 w korpusie chorążych
  • 224 w korpusie podoficerów
Straż Graniczna Chełm
Uroczystości SG w Chełmie

Atrakcje i pokazy

Obchody obejmowały defiladę, koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, pokazy sprzętu, a także piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci i akcją rejestracji potencjalnych dawców szpiku we współpracy z fundacją DKMS.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej, największy w Polsce, strzeże granic RP oraz zewnętrznych granic UE i Strefy Schengen, działając na terenie województwa lubelskiego i chroniąc odcinek granicy o długości 467,57 km.

Uroczystości w Chełmie SG
Straż Graniczna Święto
Obchody SG
Straż Graniczna Obchody
Święto Straży Granicznej
Straż Graniczna w Chełmie Święto

Jak oceniacie działania Straży Granicznej w waszym regionie? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach i udostępnijcie artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.