33-latek zatrzymany za kradzieże i włamania: grozi mu 10 lat więzienia

bankomat
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

33-letni mężczyzna został zatrzymany przez bialskich policjantów za kradzież karty bankomatowej oraz płatności zbliżeniowe. Zaledwie kilka godzin po zwolnieniu z komendy, został ponownie aresztowany za kradzież hulajnogi. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Pierwsza kradzież: karta bankomatowa

W niedzielne popołudnie mieszkanka Białej Podlaskiej zgłosiła włamanie na jej rachunek bankowy. Okazało się, że nieznany sprawca użył jej karty do kilku transakcji zbliżeniowych w różnych sklepach na terenie miasta. Kobieta zauważyła również nieudane próby transakcji w Międzyrzecu Podlaskim. Policjanci szybko ustalili, że sprawca wykorzystał niezamknięte drzwi jej auta, aby ukraść kartę bankomatową.

mastercard karta
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Ponowne zatrzymanie: kradzież hulajnogi

Tego samego dnia, w którym 33-latek opuścił komendę, został ponownie zatrzymany za kradzież hulajnogi o wartości około 1600 zł. Pokrzywdzony właściciel hulajnogi zgłosił, że została ona skradziona spod bloku. Policjanci zatrzymali podejrzanego w rejonie dworca kolejowego. 33-latek twierdził, że myślał, iż jest to hulajnoga miejska.

bankomat
Bankomat | fot. Adobe Stock

Grozi mu 10 lat więzienia

33-latek usłyszał zarzuty za kradzież i włamanie na konto bankowe oraz za kradzież hulajnogi. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje o zabezpieczanie swoich rzeczy i zgłaszanie podejrzanych zachowań.

Czy spotkaliście się z podobnymi sytuacjami? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach lub udostępnijcie artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.