300 plus na dziecko. Rusza program „Dobry start”. Kto może się starać o wsparcie?

dobry start dotacja dla ucznia
Program dobry start - 300 zł dla ucznia

Już od soboty 1 lipca będzie można składać wnioski do programu Dobry Start. Uprawnieni rodzice i opiekunowie otrzymają jak co roku 300 zł na wyprawkę szkolną dla dzieci.

Program „Dobry start” – założenia

Rządowe przedsięwzięcie o nazwie „Dobry Start” ma na celu inwestowanie w edukację dzieci w Polsce. W ramach programu, każdy uczeń rozpoczynający rok szkolny otrzyma jednorazowe wsparcie w wysokości 300 złotych. Rodziny będą uprawnione do otrzymania tego świadczenia niezależnie od swojego dochodu.

Ile wynosi świadczenie na dziecko

Środki z programu Dobry Start jak co roku wynoszą 300 zł i wypłacane są bez względu na dochód rodziny. Uprawnieni są rodzice i opiekunowie uczniów w wieku do 20 lat lub w wieku do 24 lat – w przypadku ucznia z niepełnosprawnością.

plakat programu dobry start
Dobry start ulotka informacyjna

Jak wypłacane są środki „Dobry start” (tzw. 300 plus)

Pieniądze wypłacane są na rachunek bankowy wskazany we wniosku. Świadczenie z programu Dobry Start jest zwolnione z opodatkowania.

Jak złożyć wniosek na „Dobry start” dla ucznia

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć elektroniczny wniosek. Można to zrobić za pomocą aplikacji mZUS dostępnej na telefony i tablety, portalu PUE ZUS, portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną.

Termin składania wniosków

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2023 r. Wnioski złożone do końca sierpnia zostaną zrealizowane do końca września. Pozostałe wnioski będą realizowane w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.