30-letni włamywacz z Lublina za kratkami. Mundurowi odzyskali skradzione łupy

skradziony rower w Lublinie
Włamywacz z Lublina, okradał domy w Bełżycach | fot. policja

Policjanci z Bełżyc ujęli włamywacza z Lublina. Mężczyzna wpadł bezpośrednio po nieudanej próbie splądrowania jednego z mieszkań. Po przeprowadzeniu wizji lokalnej jest on również typowany jako sprawca kilku innych włamań. Łącznie na ten moment ma na swoim koncie 5 różnych kradzieży. Policja odzyskała skradzione przedmioty.

Uciekł z miejsca kradzieży — został ujęty przez patrol policji

Wcześnie rano w nowy rok, policjanci odebrali telefon dotyczący, próby włamania do domu na obrzeżach Lublina. Policja szybko odpowiedziała na to zgłoszenie. Na miejsce skierowano patrol z komisariatu w Bełżycach, gdzie funkcjonariusze szybko ujęli opisywanego złodzieja. Sprawca uciekał na skradzionym wcześniej rowerze.

kajdanki na rękach
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Złodziej ma na koncie więcej kradzieży — łączne straty to 4 tys. zł

Pracujący nad zdarzeniem kryminalni ustalili, że to nie jedyne przestępstwo na koncie zatrzymanego 30-latka. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty kradzieży z włamaniem do domów i budynków gospodarczych. Odpowie także za 2 usiłowania kradzieży z włamaniem i oszustwo w lombardzie. Łączne straty oszacowano na ponad 4 tysiące złotych.

Skradzione przedmioty z włamania
Skradzione przedmioty ujawnione w domu włamywacza | fot. policja

Policjanci odzyskali skradzione przedmioty — złodziej typowany jest do innych przestępstw

Policja odzyskała skradzione rzeczy i odkryła, że mieszkaniec Lublina może być powiązany z kilkoma innymi włamaniami. Aktualnie policjanci sprawdzają te informacje, starając się potwierdzić ich wiarygodność.

Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi do 10 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.