250 nowych miejsc pracy na początek, docelowo nawet 350. Trilux inwestuje w fabrykę produkcji opraw oświetleniowych w Świdniku

Oświetlenie firmy Trilux w magazynie Grupy Raben w Rudzie Śląskiej
Oświetlenie firmy Trilux w magazynie Grupy Raben w Rudzie Śląskiej | fot. Trilux Polska

Niemiecki producent oświetlenia LED firma Trilux jest w trakcie budowy fabryki w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku. W świdnickim zakładzie produkcji opraw oświetleniowych na początku znajdzie zatrudnienie 250 osób, a docelowo zostanie zwiększone do 350 osób.

Trilux buduje fabrykę w Świdniku

W Świdniku przy ul. Nadleśnej powstaje najnowsza, a zarazem pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej fabryka Grupy Trilux, niemieckiego producenta oświetlenia LED. Firma w modelu B2B oferuje rozwiązania oświetleniowe typu „smart” dedykowane biurowcom, obiektom przemysłowym, handlowym, edukacyjnym czy zdrowotnym, ale też oświetlenie efektowe, które znajdują zastosowanie w architekturze na zewnątrz i wewnątrz budynków.

„Inwestycja umożliwi Grupie Trilux nie tylko zwiększenie mocy produkcyjnych i montażowych oraz usprawnienie logistyki w tej części Europy, ale także rozwój nowych produktów oraz prowadzenie działań administracyjnych i IT” – podkreśla Hubertus Volmert, CEO Grupy TRILUX. – „Naszym celem jest konsolidacja, ale też dalszy rozwój sprzedaży i umocnienie naszej pozycji na niezwykle szybko rozwijających się rynkach Europy Środkowo-Wschodniej”.

Za budowę fabryki o powierzchni prawie 23 tys. metrów kwadratowych odpowiada firma Panattoni. Ściany elewacyjne oraz dach budynku będą miały zwiększoną izolacyjność, a w oknach zamontowane zostaną wewnętrzne i zewnętrzne żaluzje. Ponadto dach budynku zostanie wzmocniony, co umożliwi w przyszłości montaż instalacji fotowoltaicznej. Dla pracowników przewidziano infrastrukturę rowerową, a także punkty ładowania samochodów elektrycznych.

Na samym początku zatrudnienie w nowej fabryce znajdzie 250 osób. Docelowo firma planuje zatrudnić nawet 350 osób. Inwestycja pochłonie łącznie 40 mln euro. W czwartek (15.02) wmurowano symboliczny kamień węgielny.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę fabryki Trilux w Świdniku
Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę fabryki Trilux w Świdniku | fot. Waldemar Jakson

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.