25 punktów karnych i 3500 złotych mandatu. 40-latek z vw passata przesadził

Kierowca vw passata wyprzedzał przed łukiem drogi
Kierowca vw passata wyprzedzał przed łukiem drogi | fot. KMP Lublin

Odkąd obowiązuje nowy taryfikator mandatów, nietrudno stracić prawo jazdy. Przekonał się o tym 40-latek z vw passata. Dodatkowo został ukarany mandatem w wysokości 3,5 tysiąca złotych, a jego konto trafiło 25 punktów karnych.

Komplet punktów karnych

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w powiecie lubelskim. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na kierowcę samochodu marki Volkswagen Passat, który podjął się niebezpiecznego manewru wyprzedzania tuż przed łukiem drogi.

„Mężczyzna nie zwracał uwagi na trudne warunki drogowe oraz ograniczenia prędkości. Tuż przed łukiem drogi w miejscu niedozwolonym zdecydował się na wyprzedzenie innego pojazdu” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Następnie wjechał w obszar zabudowany i tam popełnił kolejne wykroczenie.

„Podczas pomiaru prędkości, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h wideorejestrator pokazał 125 km/h” – przekazał nadkom. Kamil Gołębiowski.

Policjanci zatrzymali kierowcę w miejscowości Kosarzew Dolny. Za kierownicą vw passata siedział 40-letni mężczyzna. Funkcjonariusze ukarali kierującego mandatem w kwocie 3500 złotych oraz nałożyli na niego 25 punktów karnych, co jest równoznaczne z utratą prawa jazdy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.