23. Finał WOŚP. W województwie zebrano ponad pół miliona złotych

WOŚP 2015 Wyniki

W trakcie WOŚP 2015 zebranych na tą chwilę zostało 36 mln 228 tys. 912 zł. Ostateczny wynik zbiórki poznamy jednak dopiero za kilka tygodni. Sztaby mają czas na rozliczenie się do końca lutego.

Zebrane pieniądze przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w tegorocznej zbiórce przeznaczy na rzecz podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na rzecz godnej opieki medycznej seniorów.

Prawdopodobnie po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pobije rekord zbiórki pieniędzy. W Lublinie działało sześć sztabów gromadzących 600 wolontariuszy. To właśnie nim udało się zebrać w samym Lublinie około 130 tys. zł, a w skali województwa według ostatnich szacunków ponad 533 tys. zł!

Główna impreza 23. Finału WOŚP w Lublinie miała miejsce na terenie Galerii Olimp tak jak w ubiegłym roku. Na parkingu przed galerią stanęła scena, gdzie wystąpiło wiele znanych zespołów muzycznych m.in LemON. Galeria zamieniła się w studio TVP Lublin. Wydarzenie przeżywało przez cały dzień oblężenie. Nie brakowało atrakcji.

O godzinie 20 w Lublinie oraz wielu innych miastach rozbłysły „światełka do nieba”, czyli pokazy sztucznych ogni – kulminacyjny punkt każdego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na obecną chwilę w całej Polsce zebrano 36 mln 228 tys. 912 zł. Liczenie trwa dalej!

fot. Igor Kohutnicki | WOŚP

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.