22-latek usłyszał zarzuty za udział w oszustwie „na policjanta”. Senior przekazał mu 23 tys. zł

pieniądze w reklamówce gotówka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci udowodnili 22-latkowi udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Pokrzywdzony emeryt z Lublina stracił 23 tys. zł. Uwierzył, że bierze udział w tajnej akcji policji.

Usłyszał zarzut za udział w oszustwie „na policjanta”

Do oszustwa metodą na „policjanta” doszło w październiku 2020 r. Sprawcy zadzwonili do jednego z mieszkańców Lublina. W trakcie rozmowy przekonali emeryta, że jego oszczędności mogą być zagrożone. Mężczyzna wierząc w to, iż bierze udział w tajnej akcji policji, wyrzucił z balkonu wszystkie oszczędności. Łupem sprawców padło 23 tys. zł.

Policjanci kilka dni temu ustalili, że jednym ze sprawców jest 22-letni mieszkaniec Wrocławia, który od pewnego czasu przebywa w tymczasowym areszcie. Policjanci podczas wizyty w zakładzie karnym przedstawili mu zarzut udziału w oszustwie. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.