200 tys. złotych strat po pożarze hali z niebezpiecznymi odpadami. Przyczyna pożaru nieustalona

Pożar hali z niebezpiecznymi odpadami przy ul. Metalurgicznej
Pożar hali z niebezpiecznymi odpadami przy ul. Metalurgicznej | fot. KM PSP Lublin

Na kwotę 200 tys. złotych oszacowane wstępne straty spowodowane pożarem, który wybuchł w poniedziałkowy poranek na terenie jednej z firm przy ul. Metalurgicznej w Lublinie. Przyczyna pożaru nie została ustalona.

Spaliły się niebezpieczne odpady

Przypomnijmy, że pożar wybuchł w poniedziałek (18.07) około godz. 4.30 na terenie jednej z firm zajmujących się utylizacją i sortowaniem odpadów, również tych niebezpiecznych. Ogień objął halę magazynową, w której składowane były oleje, paliwa, smary, filtry, rozpuszczalniki, lakiery i farby. Kłęby czarnego dymu widać było z wielu kilometrów.

Zobacz również: Poranny pożar hali i niebezpiecznych odpadów. Płonęły oleje, smary, filtry, rozpuszczalniki i paliwa (zdjęcia)

Straż pożarna straty powstałe w wyniku pożaru szacuje na ok. 200 tysięcy złotych. Nie ustalono jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. W związku, z czym ma zostać powołany biegły pożarnictwa, który będzie miał za zadanie wyjaśnić przyczyny pożaru. W akcji gaśniczej udział brało 15 zastępów straży pożarnej. Akcja gaśnicza zakończyła się po ok. 3 godzinach.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.