200 ton śniegu pod Zamkiem. Trwają przygotowania do zawodów

Rozpoczęło się przygotowanie placu na zawody snowboardowe, które w sobotę odbędą się na placu Zamkowym w Lublinie. 200 ton śniegu przyjeżdża prosto z Warszawy.

Plac Zamkowy w samym centrum Lublina po raz pierwszy stanie się miejscem zmagań jibbingowych na wysokim międzynarodowym poziomie. Jibbin jest to miejska odmiana snowboardu polegająca na wykonywaniu trików na elementach infrastruktury miejskiej – rurkach, boxach oraz innych nietypowych przeszkodach. Jest to niezwykle widowiskowa i ryzykowna konkurencja zapierająca dech w piersiach. Do Lublina przyjadą zawodnicy z 5 europejskich krajów, m.in. Czech, Litwy, Szwecji czy Ukrainy. Będą rywalizowali w zawodach jibbingowych.

Plac zamknięty dla kierowców

W związku z imprezą ruch dla samochodów przez Plac Zamkowy zostanie zamknięty w piątek o godz. 4 rano. Kierowcy nie będą mogli też zostawić tu samochodów. Na ul. Kowalskiej będzie obowiązywał nakaz jady w lewo w ul. Furmańską i wyjazd do ul. Lubartowskiej przez ul. Cyruliczą.

Między ul. Podwale, a ul. Kowalską zostanie uruchomione połączenie umożliwiające wyjazd przez ul. Furmańską i ul. Cyruliczą.

Normalny ruch wróci w niedzielę ok. godz. 18.

Więcej o zawodach

IMAG0922

IMAG0924

IMAG0926

IMAG0928

fot. spottedlublin.pl

 

 

 WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.