20-latka chciała sprzedać odzież online. Straciła 14 tys. zł

Bezpieczeństwo, Internet, Przestępczość
fot. Pixabay

Kobieta chciała sprzedać odzież na popularnym portalu. Od potencjalnego kupującego otrzymała link, który przekierował ją na fałszywą bankowość internetową. Nieświadoma oszustwa kobieta wpisała dane, które oszuści przechwycili.

Fałszywy link do strony banku

Kobieta sprzedawała odzież na portalu sprzedażowym. 20-latka otrzymała wiadomość od potencjalnego kupującego, który oświadczył, że zakupił produkt i wysyła potwierdzenie wpłaty. Kliknięcie w przesłany link skierowało ją na fałszywą stronę bankową, gdzie podała swoje dane.

Oszust wszedł na konto bankowe, zmienił urządzenie dodane, a następnie przeprowadził cztery wypłaty na kwotę 14 tysięcy złotych. Gdy kobieta zauważyła znikające z konta pieniądze, zorientowała się, że padła ofiarą oszusta.

Policjanci apelują o ostrożność podczas korzystania z linków, zwłaszcza w okresie zakupów końcoworocznych. Oszuści coraz częściej wykorzystują pozornie wiarygodne oferty, by wyłudzić cenne informacje finansowe.

Zachęcamy do dokładnego sprawdzania adresów URL, unikania klikania w podejrzane linki i niepodawania poufnych danych osobowych. Dobra praktyka to korzystanie z bezpiecznych metod płatności. Oszustwa internetowe są coraz bardziej zaawansowane, dlatego zachowanie ostrożności jest kluczowe.

W przypadku podejrzenia oszustw zgłaszajmy sprawę niezwłocznie do najbliższej jednostki policji — informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.