18-latek topił się w Zalewie Zemborzyckim. Nikt nie zauważył, że chłopak potrzebuje pomocy

Akcja policji na Zalewie Zemborzyckim
Akcja policji na Zalewie Zemborzyckim | fot. Dominik Wąsik

Tylko dzięki czujności policjantów z posterunku wodnego nad Zalewem Zemborzyckim udało się uratować życie 18-letniego mieszkańca Lublina, który topił się w zalewie.

Topił się w Zalewie Zemborzyckim

Upalna niedzielna pogoda przyciągnęła nad Zalew Zemborzycki tłumy mieszkańców miasta. Kiedy policjanci z posterunku wodnego przepływali w rejonie kąpieliska na Marinie, dostrzegli około 20 metrów od brzegu mężczyznę, którego zachowanie wskazywało, że może się topić.

Policyjni wodniacy szybko podpłynęli do niego. Okazało się, że młody mężczyzna miał problem z utrzymaniem się na wodzie i topił się. Mimo tego, że w pobliżu kąpały się jeszcze inne osoby, nikt nie zauważył, że chłopak potrzebuje pomocy.

Mundurowi rzucili mu koło ratunkowe i wciągnęli go na łódź. Następnie przetransportowali na pomost i wezwali pogotowie. 18-letni mieszkaniec Lublina był przytomny, lecz z trudem oddychał. Ratownicy medyczni zabrali go do szpitala.

Sierżant sztabowy Mariusz Wójcik i starszy posterunkowy Oktawian Kawka uratowali topiącego się 18-latka

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.