17-latek odpowie za szereg wykroczeń na skuterze

radiowóz, skuter, samochody
fot. KPP Opole Lubelskie

Patrol drogówki skontrolował kierującego motorowerem 17-latka. Mieszkaniec gminy Poniatowa za popełnione wykroczenia został ukarany na drodze postępowania mandatowego.

Kierujący nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania, był trzeźwy

W środę podczas patrolu na jednej z ulic Opola Lubelskiego policjanci opolskiej drogówki zauważyli motorower, którego pasażer nie posiadał kasku ochronnego, a kierowca pojazdu wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych.

Policjanci postanowili sprawdzić przyczynę zachowania nieodpowiedzialnego kierowcy. Wydali kierującemu motorowerem polecenie zatrzymania się poprzez zastosowanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierowca je zignorował i pojechał dalej. Po przejechaniu kilku metrów zatrzymał się na parkingu.

Kierującym motorowerem Zipp okazał się być 17-letni mieszkaniec gminy Poniatowa. W trakcie kontroli okazało się, że przewoził bez kasku ochronnego 15-latka z gminy Łaziska. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania motorowerem.

Za popełnione wykroczenia: przewożenie pasażera bez kasku ochronnego, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i niezastosowanie się do polecenia wydanego przez policjanta dotyczącego zatrzymania się. 17- letni kierujący został ukarany mandatami na łączną kwotę ponad 2000 złotych.

W związku z brakiem uprawnień do kierowania przez 17-latka funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która trafi do Sądu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.